Horní Újezd B - Sokol Morašice  8:1 (4:0).

Sestava:  Váně (36´ Lněnička P) -  Mokrejš, Vaňous, Kusý, Vostřel

Boštík Jan, Boštík Marek, Kovář

Lněnička P., Šinkora, Nádvorník Petr

Střídali:  Nádvorník M, Tobek, Štěpánek

Branky:  Šinkora 3x, Nádvorník Michal 2x, Boštík Jan, Kovář, Boštík Marek

V Dolním Újezdě jsme přivítali poslední celek tabulky z Morašic. Hosté přijeli s hráči ročníku 97 a 98, přesto je výsledek za předvedenou hru pro ně asi příliš krutý.

Prvních 15 minut zápasu nestálo doslova za nic. Hráči se báli něco sami vymyslet, přihrávky byly nepřesné, mladší dávali neustále přednost starším. Po kritice trenéra a diváků si vzpomněli hráči na to jak se hraje fotbal a bylo se na co dívat. Přihrávky se zpřesnily, kombinacemi jsme se dostávali do zakončení a  začali padat branky. Ve druhém poločase pokračovali hráči v kombinační hře a ohrožovali soupeřovu branku. Výsledek mohl být ještě výraznější, když řada šancí zůstala ještě nevyužita.

Sled branek:   21 min – 1:0 – Kovář po centru Šinkory

25 min -  2:0 -  Boštík Jan střelou ze 20 metrů

26 min -  3:0 -  Šinkora po nahrávce Nádvorníka Petra.

31 min – 4:0  - Boštík Marek střelou z vápna

41 min -  5:0 -  Šinkora ze skrumáže

52 min -  6:0 – Nádvorník Michal střelou z vápna

55 min -  7:0 -  Nádvorník Michal střelou k tyči

60 min -  7:1 -  hosté přehodili Lněničku

64 min -  8:1 -  Šinkora po uličce Nádvorníka M.

Za zmínku stojí premiéra mezi tyčemi Lněničky Pavla.

_________________________________________________________________________________________________________________________________

Úterý 8.6. 2010

Horní Újezd B - Jaroměřice  3:1 (1:0).

Sestava:  Váně -  Mokrejš,Vaňous,Kusý,Vostřel

Prokop, Kovář,Drahoš

Lněnička,Šinkora,Tměj

Střídali:  Boštík M,Zavřel

Na Horním Újezdě je hřiště stále pod vodou, a tak bylo utkání přeloženo na úterý do Dolního Újezda. Za krásného počasí byl k vidění vyrovnaný souboj, jenž naši hráči ve druhém poločase zlomili ve svůj prospěch.

V prvním poločase se hra odehrávala převážně ve středu hřiště. Naši hráči zbytečně hráli středem a málo využívali volné prostory po stranách hřiště. Hosté byli důraznější a podnikali rychlé protiútoky, naštěstí bez vážného zakončení. Ve 21 minutě vystřelil za hranicí vápna Boštík Marek a střela zapadla k tyči – 1:0.

Ve druhém poločase naši hráči přidali na bojovnosti, důrazu a díky přihrávkám za obranu se začali rodit i šance ke zvýšení skóre. Tměj a Šinkora však svoje úniky zakončili špatně. Jako blesk z čistého nebe přišlo vyrovnání v 58 minutě. Chybu naši obrany hosté rychle potrestali první střelou na bránu – 1:1. Naši hráči odpověděli zvýšenou snahou a odměnou jim bylo otočení skóre v jejich prospěch. V 63 minutě vysunul Boštík Tměje a ten zakončil  únik střelou pod břevno – 2:1. Téměř vzápětí unikl znovu Tměj, obešel i brankáře, ale trefil tyč! V 68 minutě Boštík parádní střelou z 25 metrů upravil na konečných 3:1.

Ve velkém vedru podali hráči slušný výkon, ale chtělo by to více důrazu a aktivity bez míče.

Úterý 27.4. 2010

SK Jevíčko - Horní Újezd B  0:3 (0:1).

Sestava:  Hladík  -  Štěpánek, Vaňous, Lněnička V., Sadílek, Kovář, Škeřík, Kusý, Mokrejš, Šplíchal, Lněnička P.

Střídali:  Kučera,Vostřel,Tobek,Šinkora

V dohrávce druhého jarního kola jsme zavítali do Jevíčka. V sestavě dostali příležitost mladíci, které celkem dobře organizovali zkušenější starší hráči. Branku soupeře ohrozil v úvodu jako první Škeřík, ale střílel nad. Hra byla vyrovnaná, optickou převahu jsem měli my, ale pouze po vápno. Soupeř hrozil rychlými protiútoky. Do vedení jsme se dostali v 31 minutě po trestném kopu Lněničky V.

Druhý poločas byl mnohem zajímavější. Po změnách v sestavě jsme začali častou střelou ohrožovat domácího brankáře. Štěstí zkoušeli Kučera,Škeřík, Tobek, Mokrejš, Lněnička V.  V 17 minutě se po hrubce naši obrany dostal do úniku domácí útočník, ale trefil tyč. Téměř v vzápětí Škeřík  vysunul do úniku Šinkoru a ten zvýšil na 0:2. Od té chvíle jsme měli hru plně pod kontrolou a vytvářeli si další šance. Škeřík trefil spojnici a navíc neproměnil pokutový kop. Střela Lněničky V. šla do břevna. Konečný výsledek stanovil na konci utkání z trestného kopu Lněnička V.

Za předvedený výkon zaslouží pochvalu všichni hráči.

Sobota 24.4. 2010

Horní Újezd B - Sokol Vendolí  5:0 (4:0).

Sestava:     Váně  -  Nádvorník M, Vaňous, Boštík M,Sadílek

Tobek, Kmošek, Kovář

Šinkora, Mokrejš,Šplíchal

Střídali:  Kučera, Lněnička P.,Kulhavý,

V dalším kole okresního přeboru jsme přivítali za slunečného počasí mužstvo z Vendolí. Od samého začátku utkání jsme se snažili hrát fotbal my, hosté pouze odkopávali. Naše hra však byla ze začátku velmi kostrbatá, nedokázali jsme podržet míč a založil souvislou kombinaci. Prní velkou šanci měli hosté, kterou jim Vaňous nabídl svoji nedůsledností.  Po tomto budíčku začali naši hráči více běhat a kombinovat. Dostávali jsme se na dostřel soupeřovy branky a také se začali rodit šance. Do poločasu jsme jich využili čtyři.

Ve druhém poločase to byla již hra na jednu branku. Mnoho našich akcí však zůstalo utopených ve vodě v pokutovém území hostů. Dokázali jsme tak přidat pouze jednu branku. Vzhledem ke kvalitám soupeře mělo být naše vítězství daleko vyšší.

Sled branek:   24 minuta – Kmošek po centru Kováře

25 minuta -  Kmošek po samostatné akci

28 minuta -  Kovář hlavou po centru Šinkory

34 minuta -  Kmošek po rohovém kopu Boštíka

55 minuta -  Šplíchal dorazil střelu Tobka

Střídali:  Kučera, Lněnička P., Sokol

V úvodním jarním utkání okresního přeboru jsme přivítali vedoucí mužstvo z Bystrého. Svoje vedení v tabulce prokazovali hosté po celý zápas.

Úvod utkání patřil hostům, naši hráči se rozehrávali pomaleji. Rychlonozí útočníci hostů dělali našim obráncům problémy a v 9 minutě výborným zákrokem zlikvidoval Stráník vyloženou šancí hostí. Od poloviny prvního poločasu dostala naše hra přeci jenom větší spád a dostávali jsme se k ohrožení soupeřovy branky. Střely Škeříka,Štarmana,Šinkory a ani trestný kop LněničkyV. však brankou neskončily.

Změny v sestavě do druhého poločasu přinesly náš tlak a dobrými kombinacemi jsme se dostávali k zakončení. Hosté však dobře bránili a vyráželi k velice nebezpečným protiakcím. Naše obrana pracovala spolehlivě a co prošlo pochytal brankář. Naše snaha o vstřelení branky byla velká, ale několik střel, rohů ani trestné kopy změnu skóre nepřinesly. Největší šance přišla v 55 minutě, kdy se po dobré kombinaci dostal do zakončení Kovář. Sám před brankářem vystřelil, ale ten reflexivně vytěsnil míč nad branku.

Naše hráče musíme pochválit za předvedený bojovný výkon, zvlášť naše nejmladší. Proti vysokým hráčům to neměli vůbec jednoduché.

Neděle 8.11. 2009

Sokol Jaroměřice - Horní Újezd B  1:5 (0:2).

Sestava: Jirka Tměj - Filip Mokrejš, Marek Vaňous, Vojta Lněnička, Pavel Váňa - Radek Vanat, Jáchym Kovář, Pavel Drahoš - Marek Šinkora, Vojta Frank, Dominik Stráník.

Střídal: Dominik Kulhavý

Oslabený celek (Michal Nádvorník, Robin Knoll a Martin Kusý se omluvili ze zdravotních důvodů večer před zápasem) hrál své utkání za příjemného podzimního počasí. A příjemný byl i začátek. Ve druhé minutě zatáhl Marek Šinkora balón po pravé straně, dává před branku a Vojta Frank doráží - 0:1. Dále se střídaly akce na obou stranách, chvílemi jsme byli lepší. Ve 29 minutě Pavel Drahoš pěkně zpracoval a potáhl balón, přihrál před branku, kde balón tečoval Dominik Stráník a Vojta Frank dorazil - 0:2.

I ve druhém poločase jsme začali výborně. Akce Marka Šinkory s nahrávkou před branku neměla chybu. Chvíli na to - 40 minuta - si akci Marek opakuje, centruje před branku a Dominik Stráník zvyšuje na 3:0. Ve 45 minutě po rohovém kopu nadzvedl Jáchym Kovář balón přes sebe a Vojta Frank dává svůj třetí gól v zápase - 0:4. Soupeř vsadil již vše na útok, velké nebezpečí vytvářel stoper, který se vytáhnul do zálohy. A zde se předved Jirka Tměj, který likvidoval jasnou gólovou šanci pádem pod nohy. Ale v 55. minutě se soupeři podařilo přeci jen z úniku snížit - 1:4. Dominik Stráník přihrál na Marka Šinkoru, který předvedl překrásný únik přes všechny obránce. Po rohovém kopu vstřelil naši pátou branku Pavel Drahoš - 1:5.

Miroslav Lipavský

Středa 28.10. 2009

Horní Újezd B - Sokol Sebranice  2:1.

Neděle 25.10. 2009

Sokol Morašice - Horní Újezd B  2:8 (2:5).

Sestava: Pavel Váně - Šplíchal Bohumil, Vaňous Marek, Nádvorník Michal, Knoll Robin - Bednář David, Stráník Dominik, Mokrejš Filip - Šinkora Marek, Pogoriljak Petr, Kovář Jáchym.

Střídali: Frank Vojtěch, Tměj Jiří, Kulhavý Dominik, Sadílek Jakub

Jednoznačné utkání, které se povedlo Robinu Knollovi, Jáchymu Kovářovi  a Marku Vaňousovi.

0:1       Marek Vaňous přihrál po zemi a Marek Šinkora střílí po zemi levou nohou

Sobota 10.10. 2009

Horní Újezd B - Sokol Kunčina  1:2 (0:1). Hráno v Kunčině.

Sestava: Stráník - Bednář, Vaňous, Kusý, Kovář - Rejman Jan, Nádvorník Petr, Nádvorník Michal - Šinkora, Pogoriljak, Sadílek.

Střídali:  Frank, Kulhavý, Lněnička

Domácí budou na jaře rekonstruovat svoje specifické hřiště a tak jsme jeli na jejich šikmou půdu.

Vyrukovali na nás s pořádnými chasníky a úvod utkání se nesl z naší strany v bojácném duchu. Většina našich kluků měla strach z výškové a fyzické převahy soupeře, ale brzy poznali, že jsme technicky a kombinačně lepším týmem. Domácí v prvním poločase nastřelili sice takovými polostřelami tyč a břevno, ale naši kluci se tlačili před domácí svatyni a výsledkem byly střely Nádvorníka Petra a několik rohů.  Branku jsme ovšem netrefili. Ve 30 min domácí zahrávali trestný kop a míč doplachtil pod břevno – 0:1.

Druhý poločas jsme zlepšili pohyb a kombinaci s míčem. V poli jsme dokázali udržet míč na svých kopačkách a snažili se dostat na dostřel branky. Velká snaha o vyrovnání ovšem narážela na nedůraz před vápnem a následnou ztrátu míče. V 65 min domácí zahrávali ojedinělý rohový kop a opět se ukázalo, že neumíme standartní situace bránit. Nebráněný domácí hráč si našel centrovaný míč mezi našimi stojícími hráči a hlavou zvýšil na 2:0.  V poslední minutě se nám povedla pěkná akce po ose Frank – Šinkora – Kovář a Jáchym svůj velmi dobrý výkon korunoval gólem – 1:2. Snížení přišlo bohužel pozdě, a tak jsme zůstali bez bodu.

Pochválit lze za předvedený výkon celé mužstvo a zvlášť naše nejmladší hráče za bojovnost.

Sobota 3.10. 2009

Hradec nad Svitavou - Horní Újezd B  1:4 (0:1).

Sestava: Váně - Kulhavý, Vaňous, Šplíchal, Rejman Jakub - Rejman Jan, Boštík Marek, Stráník - Šinkora, Kovář, Vanat Radek.

Střídali:  36 min  Knoll za Šplíchala

36 min  Pogoriljak za Rejmana Jana

50 min  Bednář za Kováře

50 min  Lněnička Pavel za Kulhavého

V úvodu utkání se hrál fotbal plný nepřesností, bez nasazení a bojovnosti. Již v úvodu naší obraně utekl domácí útočník ale Váně zachránil. Až v 15 min jsme vystřelili poprvé na soupeřovu branku. Od té doby jsme se začali tlačit dopředu a po několika nepřesných střelách přišli i šance. První únik zazdil Šinkora přihrávkou do ofsajdu a druhý ranou pouze do golmana. Toužebný první gól přišel ve 29 min, kdy roh zakončil pěknou hlavičkou Vaňous – 0:1.

V úvodu druhého poločasu se děli nevídané věci. V 37 min unikl Šinkora a zpětnou nahrávkou našel na malém vápně Kováře – 0:2. Za další minutu spálil superšanci Pogoriljak a z protiútoku domácí útočník utekl našim 4 obráncům – 1:2. Po rozehrání udělal chybu domácí stopér a Kovář přehodil brankáře – 1:3. Hru jsme zcela ovládli, soupeř po střídaní již neměl sílu na zvrat. Naši hráči dobývali domácí svatyni, Boštík trefil tyč, Šinkora břevno. V 69 min vnikl Stráník do pokutového území a centrem našel Pogoriljaka, který uzavřel skóre na 1:4.

Za druhý poločas je možné pochválit celé mužstvo, vynikl v záloze Stráník.

Neděle 27.9. 2009

Horní Újezd B - Slavoj Cerekvice nad Loučnou  2:1 (0:0).

Sestava : Dominik Stráník - Pavel Lněnička, Michal Nádvorník, Vaňous Marek, Knoll Robin - Michal Vanat, Vojta Lněnička, Petr Nádvorník - Šinkora Marek, Petr Pogoriljak, Pavel Váně

Střídali: David Bednář, Radek Vanat, Jakub Sadílek, Frank David, Jaroslav Tobek

Připraven:  Dominik Kulhavý

Žlutá karta: Petr Nádvorník za mluvení

Soupeř si vytvořil krátký úvodní tlak, přinutil nás k chybám- viz . Michal Nádvorník a jeho přihrávka před naši branku. Pak se hra vyrovnala a přišly i naše šance. Marek Vaňous přihrál na Marka Šinkoru, který ale nedokázal přihrát pod sebe. Marek Vaňous po krásném rohu Vojty Lněničky netrefil. Soupeřovu krásnou střelu z trestného střílení za faul Petra Nádvorníka vyráží jistě Dominik Stráník. Po chybě Michala  Nádvorníka vyráží Dominik další tvrdou střelu.  A zase  Dominik-  nadvakrát likviduje nájezd soupeře. Petr Nádvorník i Vojta Lněnička spálili  svoje gólové šance. Vojta Lněnička pěkně střílí.

V druhém  poločasu Marek Šinkora zahazuje jasný gól. David Frank střílí na branku a s přispěním protihráče vedeme 1:0. Petr Nádvorník-  pěkná střela a roh, trestný kop vedle branky, nádherná přihrávka na Marka Šinkoru, který ale netrefil branku. Soupeř střílí nad branku. Petr Nádvorník přihrává za obránce a Marek Šinkora zvyšuje na 2:0. A Marek měl opět šanci po Petrově přihrávce. David Frank ve vyložené šanci střílí vedle. Dominik napravuje svoji vlastní chybu a napodruhé vyráží. David Frank trefuje břevno po přihrávce Davida Bednáře.  Soupeř střílí nad branku. Jakub Sadílek přihrává na Marka Šinkoru a ten v těžké pozici nedal. Petr Nádvorník  na pěkném výletě, bohužel se mu nepovedlo zakončení. Ve vyrovnaném utkání se podařilo soupeři snížit na 2:1.

Úterý 22.9. 2009

Horní Újezd B - Sokol Březová nad Svitavou  10:1 (2:0).

Sestava : Dominik Stráník - Pavel Váně, Michal Nádvorník, Marek Vaňous, Dominik Kulhavý - Michal Vanat, Jiří Škeřík, Petr Nádvorník - Marek Šinkora, Petr Pogoriljak, Patrik Prokop.

Střídali: David Bednář, Pavel Lněnička

Začátek utkání byl vyrovnaný, obě mužstva si střídavě vytvářela šance. Z naší strany zahrozil Marek Šinkora, David Bednář trefil tyč, střela Marka Šinkory končí v rohu, Jirka Škeřík trefuje brankáře a konečně Petr Nádvorník z trestného kopu dává na 1:0. A Jirka Škeřík doráží balon po akci Šinkora - Nádvorník - 2:0. Marek Šinkora trefuje tyč, přestřeluje bránu po nádherném centru Petra Nádvorníka. Michal Vanat hlavičkuje vedle branky, Petr Nádvorník střílí nad branku. Dominik Stráník boxuje míč mimo branku. Marek Vaňous zachraňuje jen taktak před soupeřem.

V druhém poločasu končí střela Marka Šinkory na rohu (přihrávka Jirka Škeřík). A šance Škeříka, Petra Nádvorníka, Šinkory bez užitku. Marek Šinkora zvyšuje na 3:0 střelou po zemi. A šance Škeřík - Śinkora, odražený balón zpracoval Patrik Prokop a po jeho nahrávce Petr Nádvorník zvyšuje levačkou na 4:0. Jirka Škeřík střílí z dálky k tyči 5:0. Marek Šinkora vybojoval balon, přihrává pod sebe na Petra Pogoriljaka a je to 6:0. Soupeř po dorážce snižuje na 6:1. A Petr Nádvorníku vyslal z trestného kopu „vlnící „ se balon a 7:1. A Petr Nádvorník předvedl nádhernou přihrávku za obránce a Marek Šinkora na 8:1. Dominik vychytal sólový nájezd soupeře. Šinkora zvyšuje na 9:1. Jirka Škeřík sám před brankářem nedal. Marek Šinkora uniká a střílí nad ruce brankáře 10:1.

Neděle 20.9. 2009

Sokol Pomezí - Horné Újezd B 4:0 (0:0).

Sestava: Váně Pavel - Knoll Robin, Vaňous Marek, Nádvorník Michal, Bednář
David - Prokop Patrik, Boštík Marek, Vanat Michal - Šinkora Marek, Kovář Jáchym, Vanat Radek
Střídali: Petr Pogoriljak, Lněnička Pavel, Kulhavý Dominik

Začali jsme velice dobře. Soupeře jsme přitlačili na jeho polovinu, snažili jsme se útočit. Jáchym Kovář po centru Marka Šinkory nastřelil tyč, Marek Šinkora střílí zprava těsně vedle branky, Jáchym Kovář po centru Patrika Prokopa hlavičkoval vedle branky. Petr Pogoriljak vystřelil lehkou střelu a podruhé minul bránu, když se ocitnul ve velké šanci. Soupeř si vymanil z našeho tlaku teprve v závěru prvního poločasu, kdy si vytvořil 3 šance. Ve druhém poločase kopal soupeř ve čtvrté minutě opakovaný roh. Naši obránci nevystartovali proti balónu a prohráváme 1:0. To by nic neznamenalo, ale přišly dvě obrovské chyby. Stoper Michal Nádvorník ztratil na polovině hřiště balon a z úniku je to 2:0. Po společné chybě brankáře a stopera prohráváme 3:0. A už jsme se nic nedokázali. Naopak opět z úniku jsme dostali čtvrtý gól. Škoda, výsledek neodpovídá průběhu zápasu.

Miroslav Lipavský.

Sobota 5.9. 2009

Sokol Vendolí - Horní Újezd B  1:1.

Sobota 22.8. 2009

Sokol Bystré - Horní Újezd B  3:0 (2:0).

Sestava: Váně Pavel -  Kovář Jáchym, Vaňous Marek, Boštík Jan, Rejman Jakub

Vostřel Fr., Boštík Marek, Mokrejš Filip

Bednář David, Šinkora Marek, Vanat Radek

Střídali: Vanat Michal, Láznický Jan, Klička Filip, Tobek Jaroslav

S nově vytvořeným mladým mužstvem jsme na první mistrovský zápas okresního přeboru zavítali do Bystrého.

V úvodu utkání jsme drželi s fyzicky vyspělejšími domácími hráči krok, hra se přelévala na obě strany, Ve 12 min domácí rozehráli rychlou kombinační akci po levé straně a tvrdou střelou k tyči otevřeli skóre utkání – 1:0. Následně převzali domácí hráči taktovku utkání, což jsme jim usnadnili špatnou hrou bez pohybu a bojovnosti. Ve 20 min to bylo po chybě Pavla Váněho - 2:0. Nutno ovšem podotknout, že to byla jeho jediná chyba a celou řadou dalších velmi dobrých zákroků po celý zápas náš tým podržel. Naše útočná snaha v prvním poločase znamenala pouze jedinou střelu Boštíka Jana pod břevno a závar po rohovém kopu, žel bez úspěchu.

V samém úvodu druhého poločasu domácí nastřelili tyč, ale od té doby jsme začali předvádět fotbal s napadaním, lepším pohybem a patřičným důrazem. Jednoduchými krátkými přihrávkami jsme se dostávali na soupeřovu polovinu a neustále jsme se tlačili před soupeřovu bránu. Několik rychlých průniků Marek Šinkora nezakončil přesně a ani rohové kopy nebyly dostatečně důrazně zakončeny. Domácí pojistili své vítězství v 60 min po rychlém průniku středem hřiště – 3:0.

Za výkon ve druhém poločase si naši hráči zasloužili vstřelit alespoň jednu branku a lze je i pochválit za předvedenou hru.